środa, 6 maja 2009

1. Coś niecoś z życia pierwszej b...To my - pierwszaki - zaczynamy!!!


• Rozpoczęcie roku szkolnego.1 września spotkaliśmy się po raz pierwszy w naszej szkole. Od tego dnia staliśmy się klasą pierwszą b. Hura!
Naszą wychowawczynią jest p. Krystyna - autorka tego blogga.

-------------------------------------------------------------------------------------------

• 20 września spotkaliśmy się na Pikniku rodzinnym wraz z nauczycielami, rodzicami i uczniami naszej szkoły.
• 23 września wybraliśmy się na wycieczkę po Łodzi, zwiedzaliśmy starą i nową Łódź.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

• 14 października odbyło się Ślubowanie Pierwszaków – to było nasze święto.
Pani dyrektor swoim wielkim ołówkiem pasowała każdego z nas na ucznia. Starsi uczniowie przygotowali nam konkursy wiedzy, ale sobie poradziliśmy. A potem wszyscy wybraliśmy się do kina. Było super!

-------------------------------------------------------------------------------------------------Konkurs "Skarby jesieni” – każdy z nas wykonał piękną różę z liści, które utworzyły milutki bukiet.


------------------------------------------------------------------------------------------------• Niektórzy z nas uczestniczą w zajęciach koła ornitologicznego, prowadzonego przez p. Basię Zaradzką.

-------------------------------------------------------------------------------------------------


• 31października urządziliśmy Halloween dla klas młodszych. Święto rozpowszechnione przez Irlandzkich imigrantów dotarło do Ameryki Północnej. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. Zamierzaliśmy zamienić wszystkich uczniów w żaby, posługując się zaklęciem czarownicy - koledzy wykupili się słodyczami.

Na zakończenie dnia pamiętaliśmy również o tym, że dzień następny tj. 1 listopada jest dniem poważnym, w którym wspominamy tych, którzy odeszli.


-------------------------------------------------------------------------------------------------


Elementarze
– obejrzeliśmy wystawę o elementarzach świata, braliśmy udział w konkursie na ten temat. Książki, które przyniosła nam nasza pani były bardzo ciekawe i bardzo różniły się od naszych. Niektóre litery były trudne do pisania - zaraz zabraliśmy się z zapałem do pisania. Zgodnie uznaliśmy, że... nasze literki są najłatwiejsze w świecie!

-------------------------------------------------------------------------------------------------

• Pierwsza wspólna Wigilia naszej klasy odbyła się 12 grudnia. Były nie tylko prezenty, ale także wspólne śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole.


------------------------------------------------------------------------------------------------


• Przygotowaliśmy przedstawienie po angielsku "The big pizza", które zaprezentowaliśmy rodzicom na zebraniu 19 stycznia.
Jakie to dziwne, że na próbach wszystko szła nam jak z płatka, a przed rodzicami prawie wszyscy mieliśmy okropną tremę. Brrr!

Ale było OK.


---------------------------------------------------------------------------------------------------

• Na balu przebierańców było super. Szkoda, że chłopcy nie chcieli tańczyć - żałowały dziewczynki. Za to chętnie braliśmy udział w konkursach, tym bardziej, że nagrodami były „cukierasy”.


--------------------------------------------------------------------------------------------------• Dnia 16 lutego braliśmy udział w przedstawieniu „Jasełka”. Przedstawienie odbyło się w Teatrze Powszechnym, a pieniądze z biletów zostały przekazane na potrzeby dzieci i ich mam mieszkających w Domu Samotnej Matki w Łodzi. Dziewczynki były aniołami i występowały prawie we wszystkich aktach – miały dobrze, bo widziały prawie całe przedstawienie. Chłopcy, jako diaaaaaaałbełki wyskoczyli na scenę dopiero w trzecim akcie. Ale było super!


------------------------------------------------------------------------------------------------
• Nasz pierwszy projekt dotyczył… nas samych. "Our class" Pisaliśmy po angielsku odpowiedzi na pytania o sobie, potem zgadywaliśmy o kim mowa.


Było śmiesznie!Potem już łatwiej było pracować metodą projektów. Oto Pani Wiosna i jej wspaniałe kwiaty.-----------------------------------------------------------------------------------------------Wykonaliśmy piękne kartki wielkanocne na komputerach.
Oto wystawa niektórych wykonanych przez nas prac.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

• No tego jeszcze nie było!

Nasza Pani zawsze przypomina o stroju uczniowskim, a tu proszę – wszyscy ubrani na różowo!
Tak- 24 kwietnia - Święto szkoły to Różowy dzień.
-------------------------------------------------------------------------------------------------


• W dniu 27 kwietnia odbył się VI Bieg Książęcy. Z naszej klasy biegli prawie wszyscy. Dystans 500 m nie był taki łatwy, jak by się wydawało, ale daliśmy radę.

• 26 kwietnia w niedzielę Jeremi, Wiktor i Janek wzięli udział w 7 biegu ulicą Piotrkowską. Byli wspaniali!
---------------------------------------------------------------------------------------------


• Urządziliśmy wystawę naszych kolekcji.
Każdy przyniósł "najsuperowskie" eksponaty ze swoich zbiorów. Oto co udało nam się uzbierać można zobaczyć klikając na następujący link:

http://www.slide.com/r/qfJjxkkk5T9aVyPeCYedt971eeFCtYmA?emt=1067381811229489416

Niektóre dzieci dowiedziały się o wspaniałych zainteresowaniach swoich rodziców i dziadków z dzieciństwa. Czyż nie jest to super sprawa?
Okazało się także, że są również tacy uczniowie naszej klasy, którzy mają jeszcze inne ciekawe zainteresowania...
Może chcieliby je nam zaprezentować?

========================================

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz