poniedziałek, 1 czerwca 2009

30. Dzień Dziecka - część 1

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy I a i I b byli gośćmi

Prezydenta Miasta Łodzi
Pana Jerzego Kropiwnickiego.


Ponieważ, jak na gości przystało, nie tylko się nie spóźniliśmy, ale nawet byliśmy kwadrans wcześniej w Urzędzie, czekaliśmy kilka minut na przybycie pana Prezydenta. Zostaliśmy zaproszeni do Małej Sali Obrad, gdzie przy wielkim okrągłym stole czekaliśmy na gospodarza Urzędu.
Oto my:


Podczas spotkania Pan Prezydent opowiedział dzieciom o historii urzędu burmistrza, a następnie prezydenta Łodzi, o początkach naszego miasta, o wielu wspaniałych Łodzianach, których portrety znajdowały się w sali obrad. Dzieci zadały Panu Prezydentowi wiele ciekawych pytań o obowiązki gospodarza miasta, o to jak trudna jest praca prezydenta takiego dużego miasta itp.

Podziękowaliśmy Panu Prezydentowi za zaproszenie i wspaniałe podarunki, a sami wręczyliśmy naszą laurkę. Zdjęcia wykonywał pan dziennikarz - mamy zapewnienie, że wkrótce otrzymamy je i będziemy mogli opublikować w naszym blogu.

Na zakończenie wizyty odwiedziliśmy Dużą Salę Obrad. Tu nasza radość nie miała końca. Mogliśmy usiąść w ławach Rady Miejskiej:

Niektórzy próbowali swoich sił na mównicy, a inni zasiedli w fotelu Pana Prezydenta (gdy przebywa on w sali podczas obrad Rady Miasta).

Po opuszczeniu Urzędu Miasta Łodzi nie mogliśmy oprzeć się pokusie potarcia nosa Tuwimowi -
każdy chciał posiedzieć na ławeczce...Spotkała nas jeszcze jedna przyjemność - krótki wywiad z reporterem radia Niestety musieliśmy wracać do szkoły.
Niebawem pozostałe zdjęcia - bezpośrednio z Panem Prezydentem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz